Kuşadası, Didim, Bodrum, Milas ve Muğla yolunda yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle zaman zaman uzun araç kuyrukları oluşuyor. Aydın ve Muğla illerindeki turizm beldelerine giden tatilciler, özellikle Aydın-Söke ve Söke-Didim karayollarında yoğunluk oluşturuyor. Bu yoğunluk, turizm sektörü açısından sevindirici bir durum olarak değerlendiriliyor ve tesislerde doluluk oranlarının yüzde 100’e yakın olduğu belirtiliyor.