Beyoğlu’nda domuz bağıyla kadın cinayeti davasında karar

Beyoğlu’nda yalnız yaşayan Aysel Bozkurt darbedip parasını aldıktan sonra domuz bağı yöntemiyle boğarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan ikisi yaşı küçük 3 sanıklı davada karar çıktı. Mahkeme, sanık Mehmet Solmaz‘ı ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Yaşı küçük olan K.K. ve E.K’ye ise 30’ar yıl hapis cezası verildi.

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Solmaz ile yaşı küçük K.K. ve E.K. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Hatice Boz da duruşma salonunda hazır bulundu. Son sözü sorulan K. K. ve E. K. beraatlerini ve tahliyelerini talep etti. Sanık Mehmet Solmaz ise “Pişmanım beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Karar çıktı

Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Solmaz’a “Kadına karşı bir suç işlemek ve işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” ve “Yağma” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme olay tarihinde 18 yaşından küçük olan E. K. ve K. K.’yi ise “Kadına karşı bir suç işlemek ve işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” suçundan 22’şer yıl ve “Yağma” suçundan 8’er yıl olmak üzere toplam 30’ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

İddianame

İddianamede Aysel Bozkurt’un 4 Haziran 2022’de ikametinde ölmüş olabileceği yönünde polise haber verildiği anlatılıyordu. Bozkurt’un 2007 yılında öldürme suçundan mahkum olduğu, 21 Temmuz 2020 tarihinde pandemi nedeniyle cezaevinden denetimli serbestliğe nakledildiği kaydediliyordu.

Polis, Aysel Bozkurt’un mahkum olduğu olaydaki şikayetçilerin öldürme olayıyla herhangi bir bağlantılarının olduğuna dair bir delile rastlamadı.

Ölü muayene tutanağına göre maktulün yerde yüzüstü vaziyette, ellerinin sırtından, ayaklarının ve boynunun bağlı olduğunun belirlendiği anlatılan iddianamede, şüphe üzerine durdurulan Mehmet Solmaz’ın üzerinde iki telefon ele geçirildiği, yapılan incelemede bu telefonlardan birini maktulün kullanmış olduğu belirlendi.

TIKLAYIN-Beyoğlu’nda domuz bağıyla kadın cinayeti davasında istenen cezalar belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x