MHK’den ‘VAR kayıtları’ açıklaması! Hakemler için flaş karar

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu, Fenerbahçe – Fatih Karagümrük maçı ile ilgili bugün basında yer alan VAR kayıtlarının hayal ürünü ve gerçek dışı olduğunu söyledi. İbanoğlu, bazı hakemleri ise dinlendirme kararı aldıklarını duyurdu.

BAZI HAKEMLER DİNLENDİRİLECEK

TFF’nin internet sitesinden paylaşılan açıklamasında İbanoğlu, “MHK olarak, hakem performanslarını her hafta dikkatle takip ettiğimizi ve bazı hakemlerimizi, ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldığımızı, aralık sonu yapılacak klasman değerlendirmelerinde bu analizleri dikkate alarak hareket edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isterim.” ifadelerini kullandı.

VAR KONUŞMALARI YALANLANDI

İbanoğlu ayrıca Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Fenerbahçe-VavaCars Fatih Karagümrük maçına ait VAR kayıtlarını yetkisi dahilinde dikkatle dinlediğini belirterek, “Söz konusu VAR kayıtlarının deşifre edilip medyaya servis edildiğine dair iddia edilen diyalog, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. İtibar edilmemesini rica ederim.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x